Мова сайту:
м. Житомир,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Чим керуватися, підбираючи газовий конвектор?

28.04.2017

На сьогоднішній день досить популярними системами обігріву є котли опалення газові. Вони мають високу ефективність, економічні, прості в застосуванні і порівняно недорогі.


kotly-otopleniya-gazovyye-1

Такий теплообмінник відмінно підходить для обігріву приватного будинку, дачі, теплиці або будь-якого невеликого приміщення. Більш того, газовий конвектор краще за інших приладів підходить для обігріву будівель, які не потрібно постійно опалювати. Завдяки своїй будові агрегат швидко прогріває навіть великі приміщення. При цьому, він залишається дуже економічним: ККД цього типу опалення досягає 90%. Так ви зможете ефективно обігрівати свій будинок, не витрачаючи при цьому багато коштів.


Якщо ви вирішили купити газовий котел опалення, слід розібратися в принципі його роботи і дізнатися, чим керуватися при виборі.


Як працює газовий конвектор?

Агрегат має камеру згоряння із сталі або чавуну. Туди надходить природний газ. Там він згоряє, нагріваючи таким чином конвектор. Знизу в нього надходить холодне повітря, проходить через гарячий теплообмінник і, нагріваючись, піднімається вгору. Таким чином, в приміщенні швидко стає тепло. Однак, щоб зробити процес обігріву більш оперативним, деякі моделі додатково укомплектовані спеціальним вентилятором. Що стосується продуктів згоряння газу, то вони виходять з приміщення через ту ж трубу, яка подає свіже повітря.


kotly-otopleniya-gazovyye-2

Як правильно підібрати конвектор на газу?

Зазвичай люди метаються між газовим котлом і газовим конвектором. Котел варто вибрати, якщо вам потрібно буде обігрівати габаритне будівля, в якому багато приміщень (більше чотирьох). Тоді буде доцільно одне невелике приміщення виділити для облаштування окремої котельні і замовити трубну розводку.


Конвектор відмінно підходить для невеликих будинків і будов, в яких немає можливості або необхідності виділяти окрему кімнату під котельню. Крім того, газовий конвектор ідеально підійде вам, якщо ви проживаєте в будинку не постійно, а приїжджаєте час від часу. Агрегат під час холодів не замерзає і починає швидко подавати тепло після його включення. Він може бути відмінним резервним джерелом обігріву в місцевостях, де бувають часті перебої подачі електрики.


Як розрахувати потужність пристрою?

Щоб дізнатися, якої потужності конвектор варто купити, в розрахунок береться 1 кВт на кожні 10 м2. Тобто, якщо вам потрібно опалювати приміщення площею 80 м2, то вам потрібен газовий конвектор потужністю 8 кВт. Можете також додати 1 кВт зверху, який би компенсував часткову втрату тепла через провітрювання кімнат, відкривання дверей і т.д. Навіть якщо ви купите агрегат більшої потужності, ніж необхідно, це не страшно, адже практично всі моделі конвекторів оснащені термостатом, який підтримує постійну температуру.


Вибираємо матеріал агрегату

Найдовговічнішими і практичними є теплообмінники з чавунною камерою згоряння. Завдяки цьому матеріалу конвектор нагрівається рівномірно, що покращує його ККД. Однак, в порівнянні з камерою зі сталі, вони важчі і дорожчі за ціною. Крім того, діапазон їхньої потужності становить від 2 до 5 кВт. Потужність приладів зі сталі досягає 12 кВт. До того ж, вони дешевші і красивіше на вигляд.


kotly-otopleniya-gazovyye-3

Запуск конвектора

Для запуску агрегату використовується пьезоелектрика або електрика. Краще вибирати останній тип, оскільки він більш зручний: поки ви утримуєте кнопку, іскри йдуть постійно. Однак час від часу потрібно міняти пальчикові батарейки. Крім того, прилад може бути укомплектований вентилятором, завдяки якому приміщення швидше прогрівається. Однак, його доцільно використовувати при запуску конвектора (весь час він не потрібен).


На закінчення

Якщо ви вирішили встановити вдома або в будь-якому іншому приміщенні конвектор на газу, зверніться до фахівців компанії "Домотроника". Вони зможуть правильно вибрати газовий конвектор за доступною ціною і встановити прилад для вашого комфортного користування.