Мова сайту:
м. Житомир,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Що економічніше - конвектор або масляний радіатор?

20.12.2016

Електричні обігрівачі для дому необхідні для повного забезпечення опалення при відсутності інших опалювальних систем або для часткового при недостатній ефективності рідинної системи.

Який обігрівач краще: конвектор або масляний радіатор?

У магазинах представлені різні моделі електричних обігрівачів, серед яких переважають такі конструкції як, масляний радіатор і конвекторний обігрівач. Обидва цих пристрої працюють від електромережі, призначаються для обігріву приміщень до 25 - 30 м ². Перш, ніж купити обігрівач, необхідно спочатку ознайомитися з характеристиками і особливостями кожної моделі.

 

Як працює масляний обігрівач?

Джерело обігріву такої конструкції має цілісний герметизований корпус, вироблений з металу. Штамповані листи сталі з'єднані за допомогою зварювання. В середині пристрою є спеціальна порожнина, заповнена технічним маслом. У нижній частині, всередині пристрою розташований електричний нагрівальний елемент, необхідний для розігріву масла. Прилад, в залежності від модифікації, може бути обладнаний системою безпеки контролю температури, термостатичним таймером і датчиком положення. Датчик положення, при падінні обігрівача, автоматично вимикає живлення.

масляний обігрівач

Принцип роботи полягає в розігріві масла до необхідної температури, і відповідно, корпусу приладу. Подача тепла в приміщення виконується за рахунок випромінювання поверхні радіатора. Потужність такого приладу може становити від 1 до 2,5 КВт. Температура поверхні радіатора - до 95 градусів.

 

За показниками економічності масляний обігрівач значно поступається конвекторний моделі. Прилад має далеко не 100% ККД, при його періодичному використанні багато енергії йде на розігрів масла, при постійній роботі нагрівальний елемент споживає багато енергії.

 

Пристрій, за рахунок поверхневого випромінювання, погано передає енергію приміщенню, на відміну від конвекторної моделі. У підсумку виходить, що корпус постійно гарячий, нагрівальний елемент працює в холосту, а повітря не прогрівається достатнім чином, при цьому виробляються непотрібні енерговитрати. Виходом може стати установка термостатичного обладнання, але це досить накладно, простіше купити конвекторну модель. Тому масляні моделі обігрівачів, згодом відходять у минуле.

 

Принцип роботи конвектора

Щоб зрозуміти, як працює конвектор, необхідно поглянути на пристрій приладу. Конструкція обігрівача досить проста, але енергоефективна. Корпус виготовлений з металу, на ньому виконані спеціальні прорізи, для забезпечення циркуляції потоків повітря. Усередині нього розташований нагрівальний елемент, повітряні потоки надходять знизу, контактують з нагрівальним елементом, нагріваються і проходять через верхні прорізи в приміщення. Така система має високий ККД, при більш низьких енерговитратах, які на 20 - 30% менше, в порівнянні з масляним типом приладу.

конвектор в будинку

Система конвекції швидше прогріває приміщення за рахунок постійної циркуляції повітряних потоків. Додатково до цього, економію підвищують пристрої регуляції температури - термостати, які при зниженні/підвищенні температури в кімнаті відключають або включають нагрівальний елемент. Єдиним недоліком конвектора є прямий контакт гарячої поверхні нагрівального елементу з повітрям, що призводить до спалювання кисню.

 

Висновки

Електричні обігрівачі для дому конвекторного типу є найбільш економічними приладами, в порівнянні з масляними. Мають можливість об'єднання в одну мережу з декількох пристроїв і підключення термостата. Конвекторне обладнання має більш високим ККД, при більш низькому споживанні енергії. До того ж, прилади конвекторного типу мають більш легку вагу і габаритні розміри.