Мова сайту:
м. Житомир,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Що краще - водяне опалення або повітряне?

20.12.2016

Про що ми завжди ведемо розмову при зустрічі? Авжеж, про погоду. Звичайні мешканці середньої смуги помірного клімату чекають довгоочікуваного літа весь рік, а воно промайне непомітно для нас, погріє трошки і йде, залишаючи нам поле битви з холодом. І тому питання опалення наших осель є одним із самих основних в процесі життєдіяльності, адже нікому не хочеться мерзнути. Кожен замислювався про зниження витрат для отримання комфортної температури у себе вдома. Давайте подумаємо, що краще: водяне опалення або повітряне.

 

Дізнаємося основні відмінності повітряного опалення від водяного

Найперша і головна відмінність повітряного від водяного – це повна відсутність теплоносія, який тече по трубах. А простіше кажучи: немає труб по всьому будинку, немає радіаторів опалення, ми забуваємо про те, що можна заморозити всю систему і затопити водою весь будинок.

dab752f4b2-min

Спробуйте залишити будинок без підігріву взимку з водяним опаленням, страшно подумати - практично глобальна катастрофа на рівні маленької держави. З повітряним прогрванням можна розслабитися і забути про ці жахи. Повітря нагріває повітрєнагрівач, а теплота розноситься по дому по воздуховодам, які змонтовані всередині стель і стін.

 

Розглянемо принцип обігріву

Повітря нагрівається за допомогою наступного обладнання: газовий генератор, електронний фільтр, внутрішній блок кондиціонера, а також зволожувач. Все обладнання досить компактне і може бути розміщено десь в підсобці, в підвалі або в будь-якому невеликому приміщенні. Для подачі гарячого повітря, використовують спеціально зроблені повітрєводи. У разі встановлення такої системи ми можемо отримати не тільки підігрів повітря, а також відмінну вентиляцію, кондиціонер без додаткових витрат і важливе в наш час зволоження.

схема опалення

Подумаємо про економію

А тепер поговоримо про один з важливих аспектів: порівняємо ціну при застосуванні повітряного або водяного опалення для підігріву наших володінь. У повітряному, як ми пам'ятаємо, відсутній проміжний теплоносій, який потрібно попередньо нагріти. Коефіцієнт корисної дії реально вище на 25-30%, ніж у водяного класичного опалення. Крім цього, системи практично повністю автоматизовані: за рахунок контролюючих термостатів, при досягненні оптимальної температури, вентилятор не вимикається, а продовжує автоматично перемішувати нагріте повітря, підтримуючи тим самим необхідну температуру, що істотно знижує ваші витрати.

 

Зробимо невеликі висновки

Переваги повітряного опалення очевидні, однак воно також має і свої недоліки. Наприклад, ми не зможемо отримати одночасний підігрів води, використовуючи водяне опалення будинку із застосуванням газового двоконтурного котла. А ще не варто забувати і про перевірену часом надійності систем водяного опалення. І адже, врешті-решт, можна поєднати і повітряне опалення, і водяне.

 

Вибір тільки за Вашим мудрим рішенням.