Мова сайту:
м. Киев,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Що таке газові конвектори

10.04.2021

Газовий конвектор - це один із способів опалення будинку, квартири, багатоповерхових будинків, громадських, виробничих приміщень та ін. Він використовується, як альтернатива газового котла. Останнім часом він привертає увагу багатьох господарі. Однією з головних того причин є можливість установки в різних кімнатах і відмова від газового котла.

Специфіка роботи

Ще однією причиною підвищеної уваги до пристрою є його простота в установці. Температура повітря підвищується за рахунок контакту з камерою, де працює газовий пальник. Встановлений поруч вентилятор допомагає циркулювати нагрітому повітрю по приміщенню. Розрізняють два види камер згоряння:

  • закриту камеру (теплообмінник герметичний, повітря для горіння забирається з вулиці, продукти згоряння теж виходять на вулицю);
  • відкриту (повітря для горіння береться з приміщення, тому потрібна припливна вентиляція).

chto-takoye-gazovyye-konvektory-01

Газовий конвектор підключається до головної магістралі або скрапленого газу. При цьому є можливість поміняти один тип газу на інший. Зазвичай виробники, передбачивши це, додають в комплект жиклери. Їх необхідно дві штуки, один буде потрібно для роботи основного пальника, а другий - для запальний. Після того, як жиклери замінені, потрібно налагодити автоматику до максимального ККД.

Класифікація

Існує кілька видів газових конвекторів. Залежно від параметрів їх можна розділити на такі категорії:

  1. Потужність. Перед покупкою обігрівального приладу варто визначити розміри приміщення і вирішити, яка потужність необхідна для його опалення. Існує спеціальна формула, яка допоможе розрахувати потужність: помножте площа приміщення на 0,1 кВт. Після цього округлятимете до більшого числа. Якщо залишиться запас потужності, то це буде сприяти кращому обігріву.
  2. Спосіб установки. Розрізняють підлоговий і настінний газові конвектори. Різниця між ними практично не суттєва, тому варто вибирати той, який більше впишеться в інтер'єр.
  3. Матеріал пристрою. Найчастіше використовується чавун, однак через це вартість вище. Можна придбати сталевий конвектор, оскільки він більш економічний, втім, такий матеріал значно гірше зберігає тепло.
  4. Вентилятор (можуть бути з ним і без нього).

Газові конвектори опалення: за і проти

Якщо порівняти всі плюси і мінуси, то переваг в пристроях даного типу виявиться більше. В першу чергу, це економічність. Якщо потрібно обігріти одну або кілька кімнат, то раціонально будуть встановити газовий конвектор, ніж опалювати весь будинок. Звичайно, якщо ви збираєтеся встановити десятки пристроїв в кожному приміщенні, то перевага тут перетвориться, скоріше, в недолік. Розберемося докладніше.

  1. Універсальність. Є можливість підключати обладнання до балона з газом і до магістрального газопроводу.
  2. Чи не потрібен теплоносій. Їм в даній ситуації є саме повітря.
  3. Безпека, екологічна чистота. Відпрацьоване повітря виходить назовні, а для надходження кисню є спеціальний патрубок. У зв'язку з цим, пристрій повністю безпечно в приміщенні.
  4. Допустима автоматизація. Якщо використовувати терморегулятори і термометри, то прилад буде контролювати температурний режим самостійно.

chto-takoye-gazovyye-konvektory-02

Серед недоліків газових конвекторів можна відзначити їх габарити. Вони займають багато простору і важко транспортуються на інше місце.

Придбати пристрій можна в мережі магазинів опалювальної техніки "Домотроніка". Ціна на газовий конвектор залежить від його матеріалу, характеристик і виробника. В середньому його вартість варіюється в діапазоні від 2500 грн і вище.

Також наша компанія займається монтажем газових конвекторів.