Мова сайту:
м. Житомир,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Що вигідніше твердопаливний котел або газовий

04.04.2017

Закономірно, що при виборі між центральним і автономним опаленням кожен господар віддасть перевагу самостійному регулювання тепла в будинку. Значно краще контролювати температурний режим, а також розраховувати на певний бюджет при оплаті за опалення.

Проте вибрати автономне опалення - ще не означає вирішити проблему. Крім цього потрібно також визначитися, які бувають опалювальні котли і який серед них краще.

Газові котли опалення

Він обов'язково підключається до газової магістралі. Специфіка роботи газового котла полягає в тому, що він обігріває приміщення, використовуючи природний газ. В котла знаходиться п'єзоелектричний розпал, який утворює іскру і запалює запальник. Основна пальник обігріває теплоносій до необхідної температури, а потім вимикається. Якщо температура знижується, то пальник включається знову.

Це один з тих варіантів, коли "встановив і забув". До нього більше не потрібно додаткового палива і особливих зусиль для підтримки теплоти. Його цілком можна встановити в житловій кімнаті і особливо не турбуватися про догляд за ним. Сучасні можливості меблевих фабрик дозволяють вдало заховати такий котел за дверцятами тумбочки. Крім того, конструкція також дозволяє визначити його на стіну і точно також прикрити зверху кухнею, наприклад.

Що стосується температури, то газовий варіант обігріву в середньому може нагріватися до 55-90 ° С. Це залежить від потужності конкретної моделі. Однак рекомендовано не перевищувати 80 ° С. Конструкція котла забезпечена клапанами, датчиками тяги і полум'я. Також є регулятори температури.

delfis-180

Твердопаливні котли тривалого горіння

Специфікою роботи даного котла є нагрівання температури повітря за рахунок згорання твердого паливо. Найчастіше його встановлюють в місцях, де немає можливості підвести газопровід. Для підтримки температури необхідно регулярно додавати паливо. Їм можуть бути дрова, торф, вугілля, пелети (паливні гранули), кам'яновугільний кокс. Також можуть використовуватися тирса, тріска та ін.

Крім того, що в домашньому господарстві регулярно потрібно контроль наявності палива, також необхідно стежити за сажею. Вона утворюється в процесі згорання твердих порід, тому потрібно пам'ятати про своєчасну чистку. Сучасні котли тривалого горіння дають високий ККД, вони безпечні і досить автоматизовані.

Залежно від способу горіння розрізняють такі види котлів:

candle-time

Порівнюємо твердопаливний і газовий котел

Твердопаливний

Газовий

Специфіка установки, необхідні дії

- підготовка місця для котла, установка димоходу, протипожежні заходи;

- організація сухого місця для палива;

- оплата підключення і налагодження приладу.

- підготовка проекту, документації за погодженням, перевірок;

- покупка труб;

- підготовка місця для котла;

- покупка додаткового обладнання (лічильник, крани, муфти та ін.);

- установка і підключення до магістралі;

- опресовування трубопроводів;

- оплата підключення (газовикам, пожежним, будівельникам).

Комфортність обслуговування

Часта чистка:

- усунення золи - раз або двічі на тиждень;

- очищення пальника - раз або двічі на місяць;

- генеральна чистка - раз на рік.

Перевірка та чистка здійснюється 1 раз в рік.

Безпека

Найбезпечніший вид палива.

Є ймовірність витоку газу.

Экологічність

Низький рівень викиду СО2 в атмосферу.

Високий рівень викиду СО2 в атмосферу.

Економічний фактор

Вартість на тверде паливо відносно стабільна.

Вартість на природний газ зростає великими темпами.

Якщо ви вирішили придбати газовий або твердопаливний котел, вам обов'язково знадобиться їх правильно встановити. Наша компанія проводить монтаж обладнання і може вам в цьому допомогти.