Мова сайту:
м. Житомир,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Газові колонки і особливості їх експлуатації

16.10.2013

Газові колонки

Газова колонка являє собою механізм , що потребує періодичного обслуговування, догляду , а іноді і заміни зношених деталей.


Приміщення , в якому встановлена газова колонка , має бути добре вентильованим . Поруч з ними не можна залишати легкозаймисті предмети. Давайте розглянемо , які типові поломки виникають при експлуатації газових колонок.


Основні проблеми у використанні газових колонок

У тих випадках , коли газова колонка більше не включається, перше що необхідно зробити - це перевірити і при необхідності замінити живлять елементи. Нерідко виробники газового обладнання стверджують, що елементи живлення можна не замінювати цілий рік, проте це не завжди так. Тому найкраще мати в запасі кілька батарейок , якщо раптом вони сядуть в самий невідповідний момент.

Якщо у вас газова колонка з ручним розпалюванням, коли гніт запала необхідно підпалювати за допомогою натискання пьезоелемента або ж простий сірником : в цьому випадку на цей крок можна не звертати уваги.

На шляху виявлення проблеми

Якою б не була газовий пальник, в ній присутній схожа схема захисту: якщо немає необхідного напору води , газ перекривається, це ж дія відбувається, коли немає тяги.

У тих випадках , коли в димохід потрапив сторонній предмет або ж він забився від продуктів згоряння , датчик подає сигнал і газ не подається. Логічно що наступним кроком буде перевірка димоходу . Для цих цілей канал димоходу подовжують вниз на 20-30 сантиметрів , де встановлюється заглушка. Якщо її зняти , то можна відразу ж побачити вміст димоходу . Коли ви будете знімати кришку , подбайте , щоб у вас була ємність для сажі та сміття. Якщо прикласти до димоходу руку , можна грубо перевірити тягу : повинні відчути подув . Більш надійний спосіб - піднести сірник і подивитися , як горить полум'я . Якщо воно нахилилося, значить, є тяга.

Може проблема у воді?

Якщо тяга є, а газова колонкаяк і раніше не працює , потрібно перевірити напір води. Для цього включіть кран холодної води , яка не протікає через колонку . Якщо напір холодної води перевершує надходить з крана з гарячою , швидше за все причина несправності криється у водному вузлі. Як правило , він забезпечується мембраною. Коли досягається необхідний напір , мембрана розтягується і продавлює газовий клапан. Після того як газ надійшов в пальник , колонка починає працювати. Якщо на вході в пальник не встановлений фільтр, то через звичайного засмічення можуть виникнути проблеми. У цьому випадку необхідно розібрати водяній вузол , а перед цим не забути закритті газу і води. Після цього водяній вузол слід від'єднати від газового , оскільки вони утворюють єдиний елемент , званий водогазового блоком. Іноді мембрана вимагає заміни.

Виконати цю роботу можна самостійно, за умови наявності необхідного інструменту - викрутки, розвідного ключа і набору прокладок. До того ж щороку колонка потребує очищення від кіптяви та продуктів згоряння. Для досягнення цієї мети потрібно зняти зовнішнє облицювання і якісь частини внутрішньої, це дозволить забезпечити доступ до теплообмінника і пальнику. Якщо скористатися пилососом, це дозволить спростити процес очищення.

Ми розглянули найбільш поширені способи визначення та усунення поломок в газових колонках. Як видно , тут багато етапи досить прості , тому їх можна виконати навіть не маючи професійної підготовки. Сучасні газовиеводонагревателі оснащені електронним блоком управління , який координує роботу апарату і приймає сигнали від різних датчиків . Тому до перерахованих несправностей у роботі колонки слід додати і вихід з ладу електронного блоку . Але в цьому випадку самостійно краще і не намагатися виправити ситуацію - краще довіритися професіоналам.