Мова сайту:
м. Житомир,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Насосна станція для будинку як вибрати?

05.12.2016

Забезпечення водою заміського будинку часто стає проблемою для багатьох власників. Відсутність централізованої подачі води спонукає до пошуку альтернативних рішень питання. У такій ситуації надійним вибором виявляється насосна станція, яка постачає воду безпосередньо з свердловини або колодязя. Вона забезпечує необхідний тиск у водопроводі, завдяки чому гарантує безперебійну подачу води у помешкання.

Одним з поширених способів водозабору з колодязя є занурювальний насос для води. Він включається у момент користування сантехнічними приладами. Вода надходить по трубах і доходить до місця забору. Однак у його роботі є серйозні мінуси. По-перше, такий насос не буде працювати, коли в колодязі знизиться рівень води в свердловині. По-друге, перешкоджає його роботі змінне електричне напруга. У цьому випадку водопостачання дачного житла буде стояти під питанням.


Насосна станція для дачі

Насосні станції убезпечать від подібних проблем. Завдяки тому, що вони мають насос, а також резервуар для накопичення запасів води, вони позбавлені від перерахованих вище проблем. У тому разі, коли рівень води в колодязі знижується або коли у зв'язку з іншою причиною водопостачання неможливо, підключається гідроакумулятор. Вода продовжує надходити в будинок.


насосная станция

Великою перевагою, якою володіє водонасосна станція, є також наявність поверхневого насоса. Він здатний забезпечити водою власників свердловин з невеликим діаметром. Опущений в колодязь шланг з зворотним клапаном дозволить підняти воду. Це особливо вдале рішення, коли недоцільно бурити глибоку свердловину.

Серед плюсів варто також відзначити високий тиск (приблизно 1,5 атм). Воно забезпечує потужний напір у кранах на різній висоті (особливо актуально для верхніх поверхів). Для гарантії хорошої роботи насосної станції необхідно розміщувати їх в опалювальному приміщенні.


Як вибрати насосну станцію

Щоб купити насосну станцію, необхідно врахувати деякі параметри. Правильно вибрати агрегат допоможе облік характеристик насосної станції, а також індивідуальної свердловини. Головними з них є:

  • потужність агрегату (враховуйте кількість існуючих точок водозабору, а також відстань між насосом і свердловиною);

  • продуктивність (залежить від потужності);

  • об'єм резервуара для води;

  • висота постачання води.

насосная станция для дачи


Крім того, важливо враховувати, на якій рівень максимально піднімається вода. Звертайте увагу і на те, з якого матеріалу виготовлений насос і гідроакумулятор. Важливим моментом також є захист від перегріву і сухого ходу. Від цього ціна насосної станції буде вище, однак це забезпечить довготривалу роботу і захистить від поломок, пов'язаних із зовнішніми умовами.

Регулювання насосної станції – ще один момент, на який варто звернути увагу при виборі. Існує автоматичний спосіб, ручний, а також дистанційний. Якщо подача води на Вашій дачі повинна здійснюватися безперебійно, тоді бажано автоматичне керування. У тому випадку, коли водопостачання здійснюється сезонно, буде достатньо ручного агрегату.