Мова сайту:
м. Житомир,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Як вибрати газовий котел?

27.09.2013

Як обрати газовий котел.Як вибрати газовий котел?

Потенційний покупець, що задався питанням, як вибрати газовий котел, хоче придбати котел, що не переплативши при цьому. Це можна зробити лише в єдиному випадку - ознайомившись з інформацією. Ми представляємо вам статтю, завдяки якій ви отримаєте інформацію про характеристики котла і зрозумієте, як вибрати газовий котел, який підійде саме вам. Якщо ви хочете вибрати котел заздалегідь, потрібно звернути увагу на: тип камери згоряння, потужність котла, матеріал і конструкцію теплообмінника і інші перераховані нижче характеристики.

Потужність котла

Потужність котла необхідно розраховувати заздалегідь. При висоті стель у 2,5 метра множимо кожні 10 м2 на 1 кВт потужності котла. Таким чином, на квартиру площею 200 м2 вистачить газового котла потужністю 20 кВт. Але це приблизний розрахунок і для кожного конкретного випадку для правильності підбору обладнання потрібна консультація або розрахунок проектувальника.

Регулювання потужності

Розрізняють:

  • одноступінчасті котли
  • двоступеневі котли
  • котли з плавним регулюванням потужності

Одноступінчаті - котли з одним рівнем потужності, двоступеневі - відповідно з двома рівнями. Плавне регулювання дозволяє уникати надмірних витрат газу. Які газові котли краще за типом регулювання потужності?

Тут не можна сказати, який котел краще. Потрібно враховувати, що повна потужність котла знадобиться лише 2-3 місяці на рік. Якщо дозволяють кошти краще купувати двоступінчастий котел. Така покупка дозволить комфортно відчувати себе в обігрівається будинку і в -5° і в -30°.

Спосіб установки

Побутовий газовий котел - не маленький пристрій. Виробники пропонують котли з настінним або підлоговим типом установки. Як вибрати газові котли опалення за способом установки? Адже правильно вибране місце установки котла заощадить житлову площу.

На спосіб установки впливає маса котла. Маса котла непрямим чином впливає на потужність. Потужність котлів починається з рівня в 18 кВт, а далі варіюється. Для настінних котлів межа - 32 кВт, підлогові, як правило, бувають і більше 100 кВт.

Матеріал теплообмінника

Холодна вода підігрівається за допомогою металевих контурів, проходячи крізь них. Існують контури з різних матеріалів.

  • Чавунні теплообмінники - важкі, міцні, дорогі. Такий тип котлів чутливий до різкого перепаду температур, зате зовсім не коррозирует і може прослужити і 25-50 років.
  • Сталеві теплообмінники застосовуються в недорогих моделях котлів. Вони легше і пластичней чавунних контурів, але піддаються корозії.
  • Мідні теплообмінники стоять окремо. Вони ідеальні для компактних настінних котлів, досить легкі і стійкі до впливу корозії.

Який котел вибрати за матеріалами теплообмінника ? Якщо ви обмежені у фінансах - сталевий, якщо підбираєте масивний котел для котеджу - чавунний. Якщо мініатюрну модель - то мідний контур.

Відкрита і закрита камера згоряння

Котли з відкритою камерою - котли з природною тягою. Вони прості, однак вимагають гарної припливно -витяжної вентиляції в приміщенні. У нас всі котли енергозалежні!

Закрита камера згорання означає ускладнення конструкції ( за допомогою вентиляторів видаляються продукти згоряння, і подається повітря для горіння ). Для даних моделей не потрібно стандартний димохід і припливно -витяжна вентиляція. Конструкція передбачає приплив повітря на горіння з поза приміщення.

Використання енергії згоряння

Конвекційні котли використовують лише енергію згоряння газу. Такі котли дешевше, адже їх конструкція проста. Які котли краще ( ефективніше ) з використання енергії ?

Конденсаційні котли складніше, дорожче і ефективніше. Вони дають на виході більше тепла, ніж може дати згорання газу. У таких котлах використовується метод використання тепла водяної пари в димових газах. Котли віддають додаткову енергію, використовуючи перехід газоподібного речовини в рідкий. Такі котли знижують на 20-30 % споживання газу.

Так само в рамках цієї статті хотілося б згадати про твердопаливних котлах опалення. Найчастіше цей вид котлів буває єдиним з доступних.

Отже, який котел краще? Краще той котел, який відповідає Вашим вимогам за вартістю і перерахованих параметрах. Сподіваємося, ця стаття допомогла вам зрозуміти як вибрати газовий котел.