Мова сайту:
м. Киев,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Як правильно вибрати бойлер?

08.08.2014

Часте відключення гарячої води дуже ускладнює життя житомирян. А тепер наша країна ще й економить газ через конфлікт з Росією. Така ситуація очевидно веде до того, що гаряча вода в житлових будинках стане справжньою розкішшю.


Що робити?

Щоб якось вийти із ситуації, все більше і більше людей купують автономні водонагрівачі (за винятком тих, хто віддає перевагу нагрівати воду в тазику або чайнику).

Модельий ряд бойлерів 

В магазинах доступні проточні (колонки) і накопичувальні (бойлери) водонагрівачі. Перші вимагають витриману електропроводку, тому їх можуть дозволити собі встановити тільки жителі новобудов або ті, хто ставив в квартирі нову проводку. Також, проточний нагрівач затрачає в 10 разів більше енергії, ніж накопичувальний.

 

Тому встановити бойлер, з технічної точки зору, - найоптимальніше рішення для всіх.


На що звертати увагу при виборі?

Першим ділом подивіться, чи є у вас в квартирі підходяще для установки бойлера місце. Це важливо, адже його допускається вішати тільки на міцну стіну з можливістю надійно закріпити. Ні в якому разі не використовуйте перегородку між санвузлом і ванною. Якщо вона не витримає, то бойлер вагою від 15-20 кг, а в наповненому стані - від 100 кг зірветься з кріплень.

 

Враховуючи те, що всередині - окріп, наслідки можуть бути трагічними. У будь-якому випадку, вам доступні моделі, які встановлюються на підлозі. Також бойлери відрізняються потужністю (1,5 - 3 кВт). Чим більша потужність, тим швидше нагрівається вода. Але не забувайте, що і витрата енергії теж зростає при цьому.


ЗАХИСТ НАГРІВАЧА

Вода, яка надходить в бойлер, дуже жорстка, тому з'являється накип на ТЕНі. Є 2 способи боротьби з нею:

  1. Регулярна очистка раз на рік. Вартість послуги - 100 грн.
  2. Установка фільтра для теплотехніки. Розміщується фільтр між водопроводом та бойлером. Вартість установки - 150-200 грн + 240 грн за сам фільтр. Він розрахований на очистку води в 40 тис. Л. Це значить, що змінний картридж потребує заміни кожні 1,5-2 роки (85-100 грн).

Фільтр для теплотехніки


ОБ'ЄМ БОЙЛЕРА

На прийом душа і різні побутові потреби (миття рук, посуду, прання) одній людині цілком достатньо бойлера об'ємом в 30-40 л, який прогріється до 50-55 градусів всього за 2-2,5 години. Двоє дорослих членів родини використовують за пів дня близько 80-100 л води, яка зможе прогрітися за 4,5-5 годин.

 

Якщо кількість споживачів води збільшується ще за рахунок дітей, то всього за один ранок витратиться більше 120 л води, а на її прогрівання знадобиться 6-7 годин.


МАТЕРІАЛ, З ЯКОГО ВИГОТОВЛЕНИЙ БАК

Матеріал внутрішнього покриття бака впливає на термін служби бойлера. Недорогі бойлери покриті емаллю, а вона погано переносить різкі зміни температур. Не складно здогадатися, що такі бойлери протриматися не більше, ніж 2-3 роки. З іншого боку, якщо вам потрібно користуватися бойлером тільки, наприклад, в літній період (коли систематично відключають гарячу воду), він прослужить кілька років.

Бак бойлера


Звичайно, баки з нержавіючої та високолегованої сталі більш надійні та довговічні - зберігаються в хорошому стані близько 7-10 років. Але вартість їх, відповідно, вище.


НАГРІВАЧ ВОДИ

Вода у будь-якому бойлері нагрівається за допомогою трубчастого електронагрівача (ТЕН). Існує два види ТЕНтів: мокрий і сухий. Мокрий працює за принципом кип'ятильника, тільки він більший і потужніший.

Нагрівальні елементи - ТЕНи 

Але, як і кип'ятильник, його потрібно регулярно чистити від накипу (мінімум раз на рік). Сухий ТЕН поміщений в спеціальну колбу, тому накип йому не загрожує. Однак, бойлери з цими нагрівачами трохи дорожчі (від 2000 грн).


ЗРУЧНІСТЬ

Дешеві бойлери не передбачають навіть самостійний вибір температури (її задають при установці). У бойлерів із середньою вартістю зовнішній терморегулятор є.

 

Дорогі моделі обладнані різними додатковими функціями. Наприклад, такі бойлери дозволяють підтримувати температуру, а не нагрівати її з нуля (а це економить електрику), захищати воду від замерзання, працювати без води, показувати залишок часу до нагріву, нагрівати воду в експрес-режимі.


ЗАХИСТ

Якщо у вашому в будинку іноді скаче тиск у водопроводі (то великий напір води, то маленький), краще ще поставити редуктор (близько 900 грн) або вибрати більш потужний бойлер, який зможе витримати не менше 9 бар тиску.

 

Друге - підключіть трубки, які випускають зайву воду при стрибках тиску (направляється від бойлера до каналізації).

Редуктор тиску води для бойлера 

В іншому випадку, бойлер колись таки заллє сусідів. Не менш важливо мати в квартирі нову проводку або пристрій захисного відключення (УЗО).


Навіть з подорожчанням цін на електрику, бойлером користуватися вигідніше, ніж платити за гарячу воду комунальникам. Так що економте розумно.