Мова сайту:
м. Житомир,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Як встановити твердопаливний котел вдома?

27.02.2017

Після того, як ви вирішили купити котел твердопаливний, виникають наступні питання: як його встановити, що для цього потрібно, наскільки безпечно робити це самому і т.д.? Монтаж твердопаливних котлів - процес досить трудомісткий і непростий. Хоча зробити його можна і самостійно, рекомендуємо все ж звернутися до фахівців. У компанії "Домотроника" в Житомирі ми допоможемо вибрати котел тривалого горіння, а потім встановити його в правильному місці. Отже, як же відбувається монтаж?

Как установить твердотопливный котел дома01

Вимоги до установки

Визначити місце установки агрегату слід ще перед тим, як ви його купите. Для цього потрібне спеціальне місце - топкова. Але так як зазвичай в ній практично весь простір займає встановлений газовий котел або інша опалювальна система, можна розмістити котел на твердому паливі в прибудові будинку або в підвалі.

Всередині приміщення встановлюється каркас з металу, зовні якого - панелі або утеплений профільований лист. Таким чином, якщо ви збираєтеся використовувати в якості сировини вугілля, в будинку брудно не буде.

Якщо ж ви купуєте недорогий і не дуже потужний агрегат, то його можна поставити прямо на стяжку підлоги. Як правило, такі агрегати не важкі мають вібраційних навантажень за рахунок відсутності вентилятора або конвеєра, по якому в піч надходять пелети. Якщо пристрій по потужності перевищує 50 кВт, його потрібно ставити на бетонний фундамент з опорою на грунт і щебеневу основу. Також підстава потрібно для котлів тривалого горіння з механізмом, що дозволяє піднімати і опускати важкий вантаж.

Зазвичай в сучасних приватних будинках вже передбачені димохідні шахти, які виходять на дах. Якщо такої шахти немає або ж вона вже зайнята, потрібно буде зробити окремий димохід для твердопаливного котла. Рекомендуємо покупку металевих двостінних димоходів з утепленням. Вони мають невелику вагу, складаються зі спеціальних секцій потрібної довжини і без проблем встановлюються на стіну будинку. Щоб зробити повороти і додаткові гілки, допустимо використання таких же двустінних трійників і відводів.

Как установить твердотопливный котел дома02


У приміщенні, гду буде встановлюватися агрегат, потрібно обов'язково зробити природну витяжку вентиляції (її можна вивести через шахту в стіні). Шахта розміщується паралельно димоходу.

Витяжка потрібна для того, щоб:

  • Створювати в приміщенні розрідження, внаслідок чого туди надходить повітря з інших секцій будинку і сприяє горінню. Якщо котельня установка має потужність більше 50 кВт, потрібно організувати окремий вентиляційний вихід.
  • Видаляти продукти горіння, які випадково потрапили в топкову.

Як скомпонувати обладнання і за якою схемою робити монтаж агрегату, показано на малюнку.

Как установить твердотопливный котел дома03

По можливості забезпечте топкові каналізаційним виходом: час від часу потрібно буде звільняти систему або водяну сорочку котла, а також скидати запобіжний клапан.

Мережа магазинів опалювальної техніки "Домотроніка" спеціалізується на продажу товарів для автономного опалення, водопостачання, фільтрації води і очистки стоків. Ми допоможемо вибрати надійний котел на твердому паливі, який задовольнить вас по технічним характеристикам і вартості, а також подбаємо про його встановлення.