Мова сайту:
м. Житомир,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Як вибрати газовий лічильник?

22.06.2015

Сьогодні на ринку технічних приладів представлено безліч газових лічильників. Для того щоб Ви змогли визначитися з вибором і зробити правильний вибір ми створили цю статтю.

 

Лічильники газові побутові (ЛГП) встановлюють як в квартирах і приватних будинках.

газовий лічильник

Лічильники в приватних будинках

Перш за все враховуйте кількість приладів у будинку, що працюють на газу. Газовий котел, плита або колонка — Ви повинні знати максимальний обсяг газу, який споживає кожен пристрій.

 

Для розрахунку максимального обсягу споживаного газу знадобляться паспорта газових пристроїв. У кожному паспорті є характеристика «Максимальний обсяг споживаного газу (м3/год)», для того щоб дізнатися загальне значення (V макс.) Підсумуйте всі значення цієї характеристики кожного газового пристрою. Підсумкове число — ось від чого залежатиме вибір газового лічильника.

газовий лічильник на вулиці  

Варто пам'ятати, V макс. використовуваного газу повинен < V макс. пропускається газу (даний показник також є в паспорті лічильника).

 

Встановлення лічильника всередині/зовні будинку

Типи лічильників для установки зовні будинку:

  • з термокорeктором;
  • без термокорeктора.

Вартість лічильника з термокорeктором значно вище ніж вартість лічильника без нього. Навіщо він потрібен? Якщо в лічильнику є термокорeктор, тоді розрахунок використовуваного газу відбуватиметься без додаткового коефіцієнта, а це знизить вартість газу.

 

Звичайно, якщо є можливість встановити лічильник в приміщенні, яке не обов'язково має опалюватися (веранда, літня кухня), то можна заощадити і вибрати лічильник без термокорeктора.

 

Температурний режим лічильника - такий показник можна також знайти в паспорті будь-якого приладу. Врахуйте його при виборі, адже якщо у Вашому регіоні температура взимку досягає -30 С, то не варто купувати лічильник з робочим температурним режимом всього -25 С.

 

Лічильники в квартирах

У квартирі, як правило встановлюються лічильник без термокорректора.

 

газовий лічильник в квартирі

 

Види лічильників для квартири:

  • ротаційний;
  • електронний;
  • об'ємний.

Основна відмінність кожного виду — спосіб обліку газу. Щоб визначити відповідний лічильник для своєї квартири потрібно також розрахувати V макс. споживаного газу (за аналогією з розрахунком для приватного будинку).

 

Електричні та ротаційні газові лічильники на ринку приблизно в одній ціні. Хоча ротаційний лічильник повинен бути на перевірці кожні 5 років, а електронний кожні 12 років. Об'ємні ж лічильники проходять перевірку кожні 10 років.

 

Де купити газовий лічильник?

Такі прилади краще купувати в спеціалізованих, перевірених магазинах, попередньо проконсультувавшись з проектувальником, адже придбані газові пристрої не підлягають поверненню або обміну.

 

Врахуйте розташування труби і плити в кухні, від цього буде залежати лівобічний або правобічний лічильник варто купити.

 

Гарантійний талон з печаткою магазину - те, що обов'язково має йти в комплекті з лічильником. Зберігайте коробку і паспорт протягом усього терміну експлуатації.

 

Не забудьте придбати додаткові деталі для монтажу.

 

Компанія «Домотроника» допоможе з вибором газового лічильника, запропонує великий асортимент за найкращими цінами в місті!

 

Вдалих покупок!