Мова сайту:
м. Житомир,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Як вибрати твердопаливний котел

23.04.2015

На ринку представлені різні торгові марки твердопаливних котлів. Сумно те, що продавці не завжди знають особливості даного виду опалення.

   

Відповідно, замість того, щоб допомогти покупцеві підібрати відповідний котел, вони намагаються продати хоч якийсь. Покупцеві, потрібно, більш-менш орієнтуватися в типах котлів на твердому паливі та їх конструктивних особливостях.

 

У цій статті ми визначимо деякі критерії, враховуючи які, ви уникнете покупки чогось марного і разом з тим не переплатите за невиправдану вагу, бренд або т.п ..

твердопаливні котли

Критерії, які допоможуть вибрати твердопаливний котел

Потужність

Якщо ви покупець, ви прагнете за ціну мінімум отримати максимум. Багато виробників розбираються в психології покупця, тому завищують період горіння котлів, їх потужність і інше за рахунок надання характеристик в ідеальних умовах роботи котла. В першу чергу приділіть увагу потужності твердопаливного котла.

 

Іноді потрібно різко обігріти приміщення. Наприклад, ви поїхали на вихідні та будинок охолов або приїхали і будинок не нагрітий - потрібно швидко   нагріти. Для цього піде значно більше енергії, ніж просто на підтримку певної температури. Оптимальний запас потужності   котла становить близько 20-30% від загальної. У середньому 1 кВт потужності здатний обігріти 10 кв.м утепленого приміщення.

 

Вид палива

Буре вугілля, паливні брикети, дрова, кокс, торф і т.д. - Все це є паливним матеріалом для твердопаливних котлів. Вони значно відрізняються один від одного, тому навіть якщо завантаження котла і період його експлуатації однакові, але відрізняються види палива, то і потужність буде відрізнятися.

вид палива: вугілля

Зазвичай, на котлах вказується який вид палива основний, а який додатковий. Краще постійно використовувати основне паливо: це дозволить йому працювати довше.

 

Корисний об'єм завантажувальної камери

Це показник співвідношення обсягу палива за одне завантаження та потужності котла. Іншими словами, це визначає, з якою частотою вам доведеться закладати паливо в котел. Оптимальна норма:

 

  • для сталевих котлів - 1,6 - 2,6 л/кВт

  • для чавунних казанів - 1,1-1,4 л/кВт.

Чим більший корисний об'єм завантажувальної камери (цифри вище), тим рідше ви будете ходити до котла.

 

Чавун або сталь: що краще?

Твердопаливні котли виготовляються з чавуну або сталі. Не можна сказати, що якийсь з них краще, якийсь гірше. Просто при виборі орієнтуйтеся на основні параметри і завдання котла:

  1. потужністю;
  2. видом палива;
  3. об'ємом камери для завантаження;
  4. періодом горіння;
  5. безпечною роботою;
  6. ціновою політикою.

Розуміти особливості матеріалу потрібно, щоб правильно його експлуатувати і обслуговувати.


Чавунний котел – має вигляд конструкції з відділами. Така конструкція зручна для транспортування, установки або ремонту котла.

 

Переваги: з часом на ньому з'являється суха іржа, яка не схильна прогресувати; набагато повільніше (порівняно зі сталлю) покривається вологою корозією; рідше мають потребу в чищенні, не так швидко остигає.

 

Недоліки: боїться різких змін температури (може тріснути), а також довше нагрівається.


Сталевий котел – представлений у вигляді цілісного моноблока.

 

Переваги: витримує різку зміну температури; швидше остигає, але за короткий час нагріваються.

 

Недоліки: при частих термоударам з'являються тріщини; в разі серйозних ушкоджень (ржа, солі та ін.) ремонту не підлягає. Останнє особливо важливо, адже якщо прогорить чавунний казан, майстер зможе замінити пошкоджену частину, а якщо сталевий - доведеться викинути.


Сподіваємося, наведені характеристики даного виду опалення допоможуть вибрати найбільш підходящий твердопаливний котел для комфортного та економічного опалення.