Мова сайту:
м. Киев,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Які радіатори опалення вибрати-алюмінієві або біметалеві?

15.06.2021

Вибір опалювальних приладів завжди вимагає ретельного підходу, адже таке обладнання встановлюється на довгі роки. Важливим критерієм вибору є такі особливості, як склад теплоносія, його конструкція, рівень віддачі тепла і здатність не піддаватися впливам різних зовнішніх факторів.


У цій статті ми розглянемо 2 варіанти опалювальних приладів, щоб допомогти вам зрозуміти переваги і недоліки кожного з них і зробити обдуманий вибір.


У чому відмінність біметалевих радіаторів від радіаторів з алюмінію?

Для того, щоб визначити, який прилад вам більше підійде, потрібно розуміти, як влаштований кожен з них. Тому що від цього буде залежати рівень тепловіддачі і зручність експлуатації.


Біметалічні радіатори

радиаторы отопления 1


Це такі батареї, які зроблені з двох різних металів. Для виготовлення сердечника застосовується мідь або сталь, а для оболонки - сплав алюмінію. Біметалічний радіатор призначений для систем центрального опалення. Радіатор тримає більше тиск в системі і боїться відколів які можуть бути присутніми з центральної системи теплоснобженія.

Алюмінієві радіатори

радиаторы отопления 3


Вони являють собою набір секцій, які зроблені шляхом лиття або екструзії. Останній метод популярний тільки серед китайських розробників і практично відсутній серед виробників країн ЄС. У таких батарей є конвекційні ребра, які підвищують рівень тепловіддачі. Повністю алюмінієва батарея буде служити довгий час.


Рівень якості биметалла і алюмінію

Головна відмінність цих двох видів агрегатів полягає у тому, що батареї з двох видів металу мають в своїй конструкції міцну, стійку до екстремальних температур серцевину. Звичайно ж, це впливає на експлуатацію теплообмінників:


  • Продуктивність. Потужність однієї секції алюмінієвого приладу дорівнює 200 Вт, в той час, як біметалічного - до 180 Вт.
  • Стійкість до перепадів тиску. Пристрої з алюмінію більш схильні до гідроударів і стрибків тиску. Вони здатні витримувати максимум 16 атм., Тому їх часто можна підключити до центральної опалювальної системи. Біметалічні теплоносії в цьому плані виграють, тому що, маючи сталеву серцевину, легко витримують скачки в 20 атм., А іноді і в 40 атм.
  • Рівень якості агрегатів. Тут також перевага віддається біметалічним радіаторів, оскільки їх серцевина, знову таки, виготовляється зі сталі - матеріалу, який практично не вступає в хімічні реакції. Алюміній ж буде реагувати на будь-які домішки, через що через якийсь час стінки приладу стануть тонше, можливо, з'являться протікання.
  • Строк служби. Прилади з двох типів металу будуть служити як мінімум 20-30 років. Батареї з алюмінію на кілька років менше (до 15-25). Все залежить від того, наскільки якісний теплообмінник і наскільки інтенсивно ви його будете нагрівати.
  • Ціна. З причини експлуатаційних даних алюмінієві батареї дешевше біметалевих приблизно на третину.

На закінчення

радиаторы отопления 2


З огляду на все вищесказане, ми рекомендуємо орієнтуватися на тип вашої опалювальної системи. Для приватної краще купувати алюмінієві прилади: тиск не буде перевищувати допустиму норму, зможете постійно стежити за експлуатацією обладнання і при цьому заощадите. Якщо ж ви живете в багатоповерхівці, краще встановіть біметалічні батареї зі сталевою серцевину.

Ми розуміємо, що ні фахівцям складно розібратися у всіх нюансах. Тому будемо раді проконсультувати з усіх питань щодо вибору і установки теплового обладнання з урахуванням вашої ситуації. У магазинах "Домотроніка" ви також можете купити якісні радіатори опалення по недорогим цінами.