Мова сайту:
м. Житомир,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Який котел вибрати для приватного будинку?

29.05.2015

Будівництво власного будинку завжди передбачає прийняття безлічі важливих рішень, серед яких обов'язково буде питання «який вибрати котел для опалення приватного будинку?».

 

Якщо рішення пов'язані з дизайном інтер'єру можна прийняти швидко і без сторонньої допомоги, то до вибору котла для опалення варто підійти з усією серйозністю. Всі розрахунки повинні бути точними, всі фактори повинні бути враховані, адже якість опалення = затишок і комфорт в будинку.

 

Як розрахувати необхідну потужності котла

Звичайно ж, в першу чергу, потужністю котла залежить від території, яку він буде опалювати. Наступний фактор, що впливає на вибір потужності котла — матеріали споруди. Кожен матеріал має свій показник тепловтрат. Так, наприклад, бетонні споруди втрачають значно більше тепла, ніж дерев'яні.

 

Орієнтований розрахунок потужності котла виглядає наступним чином: 1 кВт потужності доводиться на 10 м² приміщення. До результату приплюсуйте ще 15-20%, компенсуючі тепловтрати.

 

розрахунок потужності

 

Який котел вибрати?

Відповідь на це питання залежить від умов використання котла. Наприклад, якщо до вашого приватному будинку підведено газопровід — кращим варіантом стане газовий котел. Але якщо газифікації немає — не проблема, існує безліч відмінних альтернатив: електричні котли, а також котли на твердому і рідкому паливі.

 

Газовий котел

Звичайно, не дивлячись на постійне зростання цін на газ, даний вид палива залишається найдешевшим. А саме цей фактор стимулює багатьох на покупку саме газового котла. Газовий котел, здавалося б, повсякденна річ. Але ви здивуєтеся, яка різноманітність газових котлів представлено на ринку опалювальних пристроїв сьогодні.

 

Основні типи газових котлів:

  • Підлоговий. Такий котел встановлюється в окремому приміщенні з димоходом і хорошої вентиляції, адже для його ефективної роботи потрібен водяний насос.
  • Настінний. Такий котел вже має камеру згоряння і вбудований водяний насос. Ці котли економлять простір і є більш вигідними з фінансового боку.

Твердопаливні котли

Котли, що працюють на твердому паливі сьогодні стають дуже популярними серед покупців. Державні програми стимулюють жителів нашої країни перейти на твердопаливні котли. Незалежність від інших джерел енергії — основна перевага, завдяки якому жителі приватних будинків все частіше роблять свій вибір на користь котлів на твердому паливі. Але й без недоліків не обійшлося: необхідність закладки палива кожні 3-4 години.

 

Електричні котли

Сьогодні електрику проведено у всіх населених пунктах нашої країни, тому встановити електричний котел в приватному будинку буде простіше простого. Для такого котла не потрібні ні димар, ні вентиляційний канал. Безшумні, екологічно чисті, компактні, прості в установці електричні котли — відмінне рішення для опалення приватного будинку. Але для цього електрична проводка в приватному будинку повинна бути якісною і витримувати великі навантаження.

 

Дизельний котел

Всім відомо, що зберігати горючі речовини поряд з будинком вкрай небезпечно, та й ціни на солярку сьогодні не дозволяють назвати дизельні котли кращим варіантом для опалення будинку. Такі котли вибирають тільки в крайніх випадках, коли ні газ ні електрика не доступні.

 

Комбіновані котли

Такі котли можуть працювати і на газовому, і на електричному та на дизельному паливі почергово. При зміні виду палива варто замінити тільки пальник.

 

котел для приватного будинку

 

Якщо ви найняли спеціаліста для проведення тепла в приватний будинок, то і вибір опалювального котла краще довірити йому. Це не витратити додаткові кошти на зайве потужний котел, але в той же час придбати максимально ефективний котел для опалення вашого будинку.