Мова сайту:
м. Житомир,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Як почистити бойлер від накипу?

10.12.2016

Після тривалої експлуатації бойлера необхідно задуматися про його очищення від накипу. Такий захід проводять різні фірми. Вони в найкоротші терміни почистять, відремонтують техніку і навіть дадуть гарантію на виконану роботу. Звичайно, не безкоштовно. Якщо у Вас є час, а також бажання залишитися при своїх грошових коштах, варто ознайомитися з тим, як почистити бойлер своїми руками.

При регулярному використанні чищення бойлера повинна проводиться один раз на пару років. Різниця може бути в залежності від частоти експлуатації водонагрівачів, а також від якості використовуваної води. Якщо Ви маєте намір продовжити термін служби агрегату, необхідно почистити накип в бойлері.

У чому причина чищення?

Тен для бойлера відіграє важливу роль. Якщо він пропрацював разом з водонагрівачем 3-4 роки, швидше за все, на ньому утворилося багато накипу і іржі. Якщо не усунути проблему, вона може призвести до серйозних поломок. Крім того, накип осідає на дні. Крім можливих поломок, це зменшує обсяг нагрітої води.

Система установки кожної моделі агрегату відрізняється. Однак принцип роботи у всіх однаковий. Тому чищення бойлера своїми руками не складе для Вас труднощів.


почистить бойлер

Як розібрати бойлер?

Перші кроки, які варто зробити, – відключити його від мережі і злити воду. Для цього відключіть автомат, а також від'єднайте від терморегулятора дроти. Багато хто задається питанням про те, як злити воду з бойлера. Насправді, все дуже просто. Встановіть шланг або тонку трубку на виході, де збирається вода на запобіжному клапані. Опустіть трубку в унітаз або ванну. Після цього включіть кран гарячої води. Повітря почне проходити в зворотний клапан для бойлера і Ви без проблем зільєте воду.

почистить бойлер самостоятельно


Існують агрегати без запобіжного клапана (або ж він може бути зламаний). В такому випадку Вам необхідно в майбутньому його встановити, а при чищенні дотримуйтесь цієї інструкції:

припиніть подачу холодної води;

від'єднайте шланг, через який ведеться подача;

прикріпіть трубку на кульовий кран;

виконайте дії, описані вище.

Щоб почистити накип, потрібно відкрутити гайку всередині водонагрівача і прибрати металеву пластину, яка тримає тен. Злив воду, зніміть бойлер з кріплень і вийміть терморегулятор. Після цього акуратно рукою або ганчіркою почистіть в баку накип, яка накопичилася за час служби. На емальованих стінках бака накип не збирається. Далі промийте бак під потоком води і протріть стінки.

Закінчивши з чищенням, займіться складанням. Щоб не потік бойлер, виконуйте інструкцію по розбирання в зворотному порядку. Підключіть воду і електрику.


Ремонт водонагрівачів

Якщо, розібравши бойлер, Ви помітили сильну накип на тені, швидше за все, такий водонагрівач не варто ремонтувати, оскільки, по-перше, його чищення проблематичне, а по-друге, термін його служби гранично малий. В даному випадку краще замінити тен. Обов'язково вибирайте ідентичну модель з однаковою потужністю, щоб уникнути несправності.