Мова сайту:
м. Киев,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Особенности выполнения монтажа котлов отопления

22.08.2021


Система опалення в приватному будинку часто прихована від господаря. Для того, щоб забезпечити гарне опалення будинку, доводиться йти на деякі хитрощі. Котли опалення вже стали досить популярні, так як дозволяють створити відмінну систему опалення навіть своїми руками. Звичайно, краще звернутися до майстра, який зможе професійно монтувати котел. Однак така послуга коштує досить дорого. Тоді виникає питання: як зробити якісне опалення будинку своїми руками?


Монтаж котлов2


Вибрати місце установки

Перш, ніж приступати до підготовки і монтажу, необхідно вибрати місце, в якому буде розміщений котел. Важливо отримати згоду державних органів на розміщення пристрою, а також вибрати приміщення, яке не перемерзає.


В першу чергу, важливо бути обережним при купівлі обладнання. Воно повинно бути сертифікованим, перевіреним і мати всі документи. Тільки в цьому випадку ви зможете його зареєструвати і узаконити. Місце встановлення повинно бути зручним для вас, щоб котел не заважав в будинку, а також обраним під систему димоходів.


З інструментів знадобиться:

 • докладна інструкція до обладнання;

 • дриль;

 • будівельна планка для монтажу;

 • кріплення на стіну;

 • лист металу;

 • труби і муфти.


Площа кімнати, де розміщується таке обладнання, не повинна бути менше 7 квадратних метрів. Пол зобов'язаний бути рівним, а все приміщення - пожежобезпечним.

Вимоги до димоходів

На правильному димоході не повинно бути різких вигинів і поворотів, щоб повітря могло відводитися в повній мірі. Важливий фактор - герметизація труб, що дозволить уберегти себе від попадання в будинок отруйного газу від продуктів згоряння.


Димохід необхідно зробити міцним, щоб він повністю витримував гранична вага труб з запасом в декілька кілограм. Всі перетини повинні бути відповідно між собою, щоб провести хорошу стиковку і уникнути протікання.

Опалення будинку: процес монтажу

Монтаж опалення в приватному будинку своїми руками проводиться за такими етапами:

 • Підготовка приміщення для розміщення котла. Обов'язково рівна підлога, бетонна стяжка і відповідність всім нормам;

 • Далі за допомогою всіх необхідних інструментів проводиться монтаж котла або на стіну, або до підлоги. Додатково прокладається металевий лист (кріплення до підлоги) або ущільнюються деталі для навісу на стіну;

 • Процес обв'язки. Це один з найбільш складних етапів, так як потрібно грамотно підвести всі труби, щоб забезпечувався хороший приплив і відтік води, функціонували баки та інші елементи;

 • Далі облаштовується димохід, у відповідності з усіма вимогами;

 • Виробляється запуск котла.


Один з головних чинників - правильне обладнання димоходу, щоб він мав потрібний розмір для нормального проходу повітря. Труби краще вибирати з великим діаметром, так як це важливо для регуляції температури в котлі.


Монтаж котлов1


Після того, як ви монтували котел, перевірте всі стики на предмет герметичності і раціональність обведення. Гідросистему також рекомендується спочатку перевірити і протестувати.


Для запуску агрегату потрібно наповнити всю його систему водою, а також ще раз перевірити герметичність її з'єднання з котлом. Потрібно провести ретельне прибирання приміщення від сміття і закрити всі дверцята на обладнанні. Якщо при запуску були виявлені несправності, то працювати над ними можна тільки після того, як котел повністю охолоне.


Монтаж котла своїми руками неприпустимий! Створити прекрасну систему опалення з мінімальними витратами можна лише завдяки досвідченим монтажним організаціям, які беруть на себе відповідальність за установку такого обладнання. Отримайте дозвіл в державних органах і проводите монтаж за допомогою фахівців, які Вам зможе надати магазин "Домотроніка" за адресою: вулиця Покровська 63.