Мова сайту:
м. Киев, вул. Щорса, 63 тел.: (0412) 44-56-97 тел.: (050) 10-63-648

Скільки можна заощадити на газі з твердопаливним котлом?

16.09.2016

Ціни на газ неминуче збільшуються, і чим ближче зима, тим вище потреба в нових видах палива. Навіть при дуже ретельної економії можна продовжувати втрачати великі суми. З цієї причини твердопаливні котли стають все популярнішими. Їх ефективність, надійність і економічність просто незаперечні. Це було не один раз доведено за допомогою цілої серії математичних і експериментальних підрахунків.

 

Скільки можна заощадити за допомогою твердопаливного котла?

 

Підрахувати витрати при використанні різних видів енергоносіїв для опалення не складе труднощів. Існують навіть окремі калькулятори, здатні розрахувати цю цифру онлайн. Природно, для отримання точних даних потрібно розглядати певну ситуацію, окремі умови та конкретну модель котла. Для загального результату досить взяти приблизні цифри. Навіть при грубому округленні перевага використання твердопаливних котлів буде очевидною.

твердопаливний котел

Отже, візьмемо ряд енергоресурсів, що використовуються найбільш часто, і переглянемо їх вартість по відношенню до дров (при виробленні однакового кількості КлВт):

  • рідке паливо – 10,3;
  • електроенергія – 13,0;
  • газ – 5,4;
  • вугілля – 2,5;
  • відходи біомаси – 0,5.

Як бачите, вартість енергії, отриманої з використанням дров, в 5,4 рази нижче, ніж з використанням газу.

 

Виходячи з цих даних, можна з упевненістю стверджувати, що покупка твердопаливного котла, включаючи установку і всі витрати на доставку, окупитися дуже швидко. Навіть при низькому рівні утеплення будинку, економія коштів з використанням такого способу опалення буде досягати 40-60%.

 

Додатковий спосіб заощадити

 

Сьогодні покупцям доступний багатий вибір твердопаливних котлів, і вибрати найбільш підходящу модель зовсім непросто. Для отримання максимальної вигоди від покупки потрібно запам'ятати кілька правил:

  1. Вибирайте паливо грамотно. Продумайте перед покупкою, як вигідніше вам опалювати і вирішите проблеми з доставкою заздалегідь.
  2. Перевірте відповідність котла умов вашого будинку. Якщо будівля погано утеплено, має високу тепловіддачу, то ККД котла повинен бути максимально високим. Якщо ж будинок утеплений добре, то можна звернути увагу на котли з більш низьким ККД.
  3. Намагайтеся приділити максимальну увагу характеристик котлів, а не їх ціною. Адже очевидно, що дорогий товар буде працювати набагато ефективніше і потужніше. Дешеві котли мають більш низьким ККД, вимагають більшої кількості палива.

види палива

 

З огляду на ці критерії, ви зможете придбати хороший твердопаливний котел і зберегти значну частку сімейного бюджету. Вартість котла і палива окупиться в найкоротші терміни, і ви більше не будете турбуватися про ціни на газ.