Мова сайту:
м. Житомир,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Поради по догляду за димоходами

10.07.2017

Для того, щоб не допустити загоряння сажі, а також підтримувати димохід в хорошому стані, необхідно його регулярно чистити (хоча б раз на півроку). Якщо це вентиляційний канал, то його можна чистити 1 раз в 12 місяців, а димові канали, через які виходять продукти згоряння, частіше (раз в квартал).


Чистка димоходу від сажі: чому це так важливо?


дымоходы1


Вимоги до очищення димових, а також каналів для вентиляції або для відводу продуктів згоряння потрібні не просто "для галочки". Згодом на стінках димоходу накопичується сажа, яка за своїм складом дуже схожа на вугілля, а це значить, що вона може легко спалахнути. Якщо в димоході почнеться пожежа, температура швидко підніметься до 800-1200 ° C. А тепер подумайте, що від вогню будинок відокремлює всього кілька цеглин, з яких зроблений димохід. Саме тому однією з найчастіших причин пожежі в будинку є саме загоряння в димоході. Якщо ж ви думаєте, що установка сучасного газового або масляного агрегату дає вам право не чистити димохід, ви помиляєтеся. Сажу в димоході також потрібно видаляти.


Советы по уходу за дымоходами3


Що робити, якщо сажа в димоході загорілася?


Якщо таке сталося, терміново викликайте пожежників. Якщо ви заллєте воду туди або прикриєте вихідний отвір, то продукти згоряння можуть вибухнути всередині. Якщо пожежа тільки почалася, спробуйте засипати всередину пісок, але на більш пізніх стадіях пожежі це вже навряд чи допоможе.


Як прочистити димар?


По-перше, викличте фахівця. Переконання в тому, що ви самі можете впоратися не гарантує те, що ви все зробите правильно. А це справа не жартівлива.


Коли прийде майстер з чищення труб, він почне очищення димоходу із застосуванням спеціальної щітки, а також видалення сажі з самого дна димоходу через ревізійний отвір. Професійні сажотруси знають, яку щітку використовувати для того чи іншого типу димоходного каналу. Наприклад, якщо він зроблений зі стійкої до кислоти сталі, використовується пластикова або кислотностійка щітка, але не дротова, оскільки нею можна пошкодити дорогий димар.


дымоходы2


Дуже важливо, щоб димохідні канали були герметичними. Під час горіння з'являються небезпечні для життя і здоров'я хімічні сполуки, які не мають ні кольору, ні запаху (наприклад, окис вуглецю). Якщо в димохідних каналах з якихось причин порушені вимоги щодо виготовлення і експлуатації, то це може привести до утворення щілин, через які токсичні гази будуть просочуватися в приміщення з людьми.


Провівши огляд вентиляційного або димового каналу і каналу, через який відводять продукти згоряння, майстер зобов'язаний описати стан димоходу в спеціальному акті перевірки. Радимо отримати такий документ для себе від фахівця, щоб в разі пожежі довести свою невинність і отримати виплату по страховці.


Куди звертатися?


Якщо вам потрібна консультація фахівця з цього питання, зателефонуйте в компанію "Домотроніка". Ми відповімо на всі ваші запитання, а також надамо необхідні послуги по догляду за димоходами.