Мова сайту:
м. Житомир,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Теплова потужність сталевих радіаторів

21.10.2015

Правильна робота системи опалення залежить від багатьох факторів, серед яких - правильний підбір котла і розрахунок теплової потужності радіатора. Завдання котла полягає в тому, щоб виробляти необхідну кількість теплової енергії. Завдання радіатора - в тому, щоб цю енергію передати в приміщення.

  Сталеві радіатори

Теплова потужність радіатора - це кількість енергії, яку прилад здатний передати за певний проміжок часу, як правило, за 1 годину.

 

Фактори впливу

На потужність тепловіддачі радіатора впливає ряд умов, серед яких:

 

  • Матеріал, з якого виготовлений прилад - при виробництві вибирають матеріали, які добре проводять тепло, а в саму конструкцію вставляються пластини для конвекції.
  • Площа радіатора - велика площа здатна краще віддавати необхідну кількість тепла.
  • Температура - різниця температурних показників радіатора і температури приміщення.

Розрахунок теплової потужності сталевих радіаторів

Кожен господар бажає придбати найбільш ефективні прилади для обігріву приміщення. Щоб правильно зробити вибір треба конкретно знати, який розмір (кількість) радіаторів йому необхідний.

тепловіддача радіаторів

Від правильності вибору залежить те, наскільки хороша буде тепловіддача. Спеціально для цього існує спеціальний метод розрахунку потужності радіаторів. Матеріал, з якого виготовлений радіатор, при розрахунку не має значення. Він ніяк не впливає на вихідний показник. Тому формула підходить для будь-якого приладу.

 

Що нам необхідно знати при розрахунку потужності?

Найголовніше, що потрібно враховувати при розрахунку формули, - це площа приміщення. При чому, розрахунок потрібно проводити окремо для кожної кімнати, а не для дому загалом. Також нам необхідно вказати висоту стель кімнати і наявність інших опалювальних приладів.

 

Формула розрахунку теплової потужності

Наведемо приклад розрахунку для сталевих радіаторів. Середня потужність такого радіатора з урахуванням всіх умов становить 1 кВт на 10 м2. Якщо площа кімнати складає 25 м2, то розрахунок виглядатиме таким чином:

 

25 : 10 * 1= 2,5 кВт

 

Загалом виходить, що необхідна потужність для обігріву приміщення площею 25 м2 становить 2,5 кВт.

 

За допомогою такої формули Ви можете визначити, яка сила приладу необхідна, щоб підтримувати бажану температуру в кімнаті.

 

Компанія “ Домотроника ” може встановити будь-яку систему на Ваш вибір, а також допомогти у придбанні потрібних приладів.