Мова сайту:
м. Житомир,                             вул. Покровська, 63 тел.: (0412) 44-56-97        тел.:(050) 10-63-648

Теплова потужність сталевих радіаторів

22.06.2016

Якщо ви вирішили придбати радіатор для опалення квартири, дачі або іншого приміщення, вивчіть його технічну сторону, особливо - теплову потужність. Ви зможете насолоджуватися комфортом тільки в тому випадку, якщо потужність приладу буде відповідати габаритам приміщення.

радіатор для опалення будинку

Як визначити оптимальну теплову потужність?

Для визначення потрібної теплової потужності слід помножити площу приміщення (в м ²) на 100 Вт. Наприклад, якщо площа кімнати складає 20 м2, потрібно шукати прилад потужністю потужність 2000 Вт. Якщо в кімнаті є склопакети, відніміть з отриманої величини 200 Вт. Для кутового приміщення з одним великим або декількома звичайними вікнами додайте 20 – 25%.

 

Також не варто підбирати радіатори, орієнтуючись на ширину вікна. Навіть якщо, наприклад, ширина вашого вікна - 1,5 м, вам буде досить агрегату на 11–12 секцій (а не на 18). Пам'ятайте: орієнтиром повинна бути потужність, відповідна габаритам кімнати.

 

Якщо знехтувати цими правилами, це позначиться на ефективності роботи приладу і мікрокліматі приміщення.

 

Причини і наслідки перегріву радіатора

Якщо ви придбали занадто потужний для своєї площі радіатор, то агрегат буде перегрівати приміщення. Це веде до наступного:

  • Через задуху ви будете змушені відкривати вікна. Це, як мінімум, нераціональне використання енергії. Але також загроза застудитися на протязі. Особливо небажано потрапляти на протяги дітям, оскільки їх організм ще не зміцнів і сприйнятливий до різких перепадів температури.

  • Через те, що поверхня приладу сильно нагрівається, в приміщенні буде швидко згоряти кисень, різко знижуватися вологість повітря і навіть може з'явитися запах згорілого пилу. Це неприємно для будь-якої людини і неприпустимо для алергіків. Перебуваючи тривалий час у приміщенні з пересушеним повітрям, у вас швидко з'явиться втома, безсилля.

  • При невміло підібраній потужності пристрою в кімнаті тепло буде розподілятися нерівномірно. А температурні коливання (навіть незначні) також негативно позначаться на вашому самопочутті.

радіатор з термостатом

Якщо трапилося так, що ви вже купили радіатор з підвищеною потужністю, не впадайте у відчай. Виправити ситуацію допоможуть термостатичні вентилі (не підходять тільки для чавунних приладів).

 

Причини і наслідки недогріву радіатора

При недостатній тепловій потужності радіатора слід повністю замінити пристрій або доповнити систему опалення електричною. Для цього потрібно буде витратити фінанси, час і терпіння, але результат того вартий.

радіатор

Зараз стало модним використовувати декоративні екрани, але вони, хоч і покращують вигляд приладу, але порушують процес теплопостачання. Через це теплова потужність знижується приблизно на 30%.

 

Рекомендуємо звернутися до фахівців компанії "Домотроника". Ми допоможемо підібрати оптимальний за проектною потужністю радіатор і при необхідності встановити в вашому домі.